ABOUT CHURCH
Misija Indijā
Noderīgas saites

Aptaujas
Vai bieži apmeklējat baznīcu?
katru nedēļu
aptuveni reizi mēnesī
dažas reizes gadā
tikai īpašās reizēs
  rezultāti »

Mūsdienās Valkas–Lugažu evaņģēliski luteriskā baznīca ir ne tikai dievnams, tās tornis ir arī  iecienīts tūrisma objekts. No tā paveras brīnišķīgs skats uz dvīņu pilsētām Valku un Valgu. Lai nodrošinātu drošību, vietējā draudze nolēmusi veikt skatu torņa lūkas, dēļu grīdas, jumta un drošības barjeru remontu.

Tas nepieciešams arī tāpēc, ka nākamgad gaidāms Vispasaules valcēniešu saiets un, visticamāk, dzimto pilsētu apciemos bijušie valcēnieši, kuri gribēs Valku un Valgu redzēt no putna lidojuma.

Draudzes priekšniece Ligita Sīmane stāsta, ka pavasarī draudze izstrādāja un iesniedza projektu Rietumu bankas Labdarības fondā “Latvijas sakrālais mantojums”, bet diemžēl tas netika atbalstīts. Tomēr draudze nolēmusi pašu spēkiem un ar līdzcilvēku atbalstu sakārtot skatu torni, lai tas būtu drošs. Nolemts sākt ar lūku, jo, tuvojoties aukstam laikam, ir jādomā par siltuma ekonomiju. Baznīcai siltumu nodrošina zemes siltumsūknis, kas patērē elektroenerģiju. Pateicoties ziedotāju, kas apmeklēja Ziemassvētku koncertus, atbalstam, draudze varēja trīs mēnešus norēķināties par patērēto elektrību ziemas periodā.

Lai īstenotu ieceri par remontu skatu tornī, L. Sīmane aicina iedzīvotājus un uzņēmējus atbalstīt šos plānus un ziedot līdzekļus. To var izdarīt, gan pārskaitot līdzekļus norādītajā bankas kontā, gan dievnama ziedojuma kastītē. Draudzes priekšniece ir pateicīga visiem tiem kapusvētku apmeklētājiem, kuri 3. augustā, apmeklējot savu piederīgo atdusas vietas Stoķu, Cimzes un Meža kapos, saziedoja 279,11 eiro. Taču skatu torņa lūkas, grīdas, jumta un aizdargbarjeru remontam nepieciešami vismaz 690 eiro.   Pašlaik skatu tornī ļauts vienlaicīgi kāpt astoņiem pieaugušajiem. Ja baznīcu apmeklē bērnu grupas, tad tornī vienlaicīgi ļauj kāpt desmit bērniem.

Draudze cer, ka ar labvēļu atbalstu izdosies sakārtot Valkā iecienīto tūrisma objektu.

Jāatzīst, ka pēdējo gadu laikā dievnams pamazām atgūst savu spozmi. Aizvadītā gada vasarā notika baznīcas fasādes atjaunošana un bruģa ieklāšana. L. Sīmane stāsta, ka bruģēšana paveikta, pateicoties ziedotāju labvēlībai. Draudzes priekšniece pateicības vārdus velta iepriekšējai draudzes priekšniecei Annai Dreimanei un viņas dzīvesbiedram Laimonam Dreimanim par ilggadēju svētīgu darbu dievnama uzturēšanā.

Uzziņai

Ziedot Valkas–Lugažu evaņgēliski luteriskās baznīcas uzturēšanai

SEB bankā, konta numurs LV45UNLA0017000700630

Reģistrācijas numurs 90000539987, mērķis – “Ziedojums baznīcas uzturēšanai”

Svētdien, 8. septembrī, pulksten 10 Valkas–Lugažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā – Tēva dienas dievkalpojums. Šajā dienā notiks ordinētā mācītāja Andra Reitera ievešana amatā. Piedalīsies arī iecirkņa prāvests Romāns Kurpnieks-Logins.

Mūsu baznīcu apmeklē kārtējā tūristu grupa. Šoreiz pārgājiena projekts “Apkārt Latvijai”. Kopumā 45 cilvēki.

Uzņemot tūristu grupas, kuri labprāt apmeklē skatu torni, lūdzam veikt ziedojumu. Noteiktas summas nav, priecājamies par katru centu. Šogad apmeklētāju ziedojumi tiek novirzīti skatu torņa grīdas un lūkas atjaunošanai. Tie savu laiku ir nokalpojuši un nu prasās pēc palīdzīgas rokas.

Jau nākamajā nedēļas nogalē Valkas pilsētas kapsētās kapusvētki, kuros, kā ierasts, izskanēs aizlūgumi un tiks dalītas kapu lapiņas. Tās tiek izsniegtas pret ziedojumu. Arī kapusvētkos gūtie ienākumi tiks novirzīti skatu tornim.

Paldies visiem ziedotājiem jau iepriekš!

Valgas-Valkas Septiņu Baznīcu Vasaras Mūzikas Festivāla ietvaros, klausītājus priecēja akordeonu duets Henri Zibo un Mikk Langeproon. Mūziķi bija sagatavojuši programmu ar nosaukumu “Ar akordeonu izstādē”.

Koncertu organizēja Igaunijas mūziķu fonds PLMF un sadarbībā ar Valgas pilsētas domi, šāds festivāls notiek kopš 2015. gada.

No 17. – 24. jūlijam, astoņi Valkas-Lugažu evaņģēliski luteriskās draudzes locekļi devās ikgadējā pieredzes apmaiņā pie māsu draudzes Lindholmā, Dānijā.
Ikgadējās tikšanās viens no mērķiem ir pilnveidot draudžu savstarpējās attiecības un šogad bija kārta Valkas draudzei doties uz Dānijas pilsētu Alborgu, kurā atrodas Lindholmas draudze.
Programmas ietvaros, pirmajā dienā tika iepazīta Grenlandes iedzīvotāju kultūra, kuru kopiena Lindholmas draudzē notur svētbrīžus un atzīmē valstiski nozīmīgus svētkus. Grenlandes sala pieder Dānijas valstij, tādēļ salas iedzīvotāji šeit meklē gan labākas dzīves, gan darba iespējas.

lasīt tālak »
Arī Valkas-Lugažu ev. lut. draudzē šodien bija īpašs 12. maijs - ne tikai evaņģēlista Andra Reitera vadīts, Māmiņdienai veltīts dievkalpojums, bet arī kristību ceremonija.
Muzikālus priekšnesumus savām māmiņām un visiem draudzes locekļiem bija sagatavojuši kristīgās PII “Gaismiņa” audzēkņi un viņu skolotājas un mūzikas skolas audzēkne Elza. Draudzes priekšniece sveica draudzes māmiņas un omītes ar ziediem!

•  Kontakti

Draudzes mācītājs